برنامه‌های آندروید: App 2 SD

معرفی

با کمک App 2 SD می‌توانید فضای حافظه داخلی گوشی خود را تا حد قابل قبولی آزاد کنید. یکی از مشکلات برخی گوشی‌های آندرویدی داشتن فضای بسیار کم برای نصب اپلیکیشن‌ها ست. با کمک این برنامه می توانید چک کنید کدام‌یک از برنامه‌های نصب شده روی گوشی شما، قابلیت انتقال به کارت حافظه SD را دارند. هم‌چنین به محض نصب یک برنامه جدید، در صورتی که برنامه قابل انتقال به SD Card باشد، شما را از این موضوع مطلع می‌سازد. اگر در مدیریت فضای موجود در حافظه گوشی خود دچار مشکل هستید App 2 SD می‌تواند تا حدودی به شما کمک کند.

قابلیت‌ها

  • لیست کردن برنامه‌های قابل انتقال
  • انتقال یک یا چند برنامه به صورت هم‌زمان به‌ SD Card
  • پیغام دادن هنگام نصب یک برنامه که قابلیت انتقال دارد
  • پاک کردن کش تمامی برنامه‌ها در یک لحظه
  • بازگرداندن برنامه‌ها به حافظه داخلی گوشی
  • نمایش حجم کش، اطلاعات، کد و حجم کلی برنامه‌ها

نحوه استفاده

محیط این برنامه از سه قسمت مجزا تشکیل شده: “لیست برنامه‌های قابل انتقال به کارت حافظه”، “لیست برنامه‌های نصب شده روی کارت حافظه” و “لیست برنامه‌های نصب شده در حافظه داخلی گوشی”. برای انتقال یک برنامه بدیهی‌ست که باید نام آن در لیست اول موجود باشد که با انتخاب آن به صفحه‌ی اطلاعات مربوط به برنامه موردنظر هدایت شده و به راحتی می‌توانید با انتخاب گزینه‌ی “Move to SD card” آن را منتقل کنید.

توجه داشته باشید که این برنامه برای تهیه بک‌آپ از برنامه‌ها و ذخیره آن روی کارت حافظه SD قابل استفاده نیست. با کمک این برنامه می‌توانید بخشی از فضایی را که یک برنامه اشغال کرده است به SD Card منتقل کنید. بنابراین در صورت تعویض گوشی خود و یا انجام هارد ریست بر روی آن، مجبور به نصب دستی برنامه‌های قدیمی خود هستید.

برنامه‌هایی از قبیل ویجت‌ها، سرویس‌ها، تصاویر پیش‌زمینه‌ی زنده، سرویس‌های Alarm، مدیریت حساب و برنامه‌هایی که با سیستم آندروید سر و کار دارند قابل انتقال به حافظه جانبی نیستند.

حداقل مشخصات برای اجرا

برای اجرای این برنامه به آندروید ۲.۲ و یا بالاتر نیاز است.

تجربه شخصی

نصب این برنامه تا حدودی برای من موثر بود چرا که تنها ۱۲۰ مگابایت فضا برای نصب اپلیکیشن‌ها روی گوشی در اختیار دارم! اگر چه این مشکل معمولاً از طریق روت کردن گوشی و تغییر رام آن قابل حل است اما ممکن است بسیاری از کاربران تمایلی به روت کردن گوشی خود و نصب رام‌های غیر رسمی بر روی آن نداشته باشند. بنابراین استفاده از چنین ابزاری برای آزاد کردن مقداری از فضای حافظه داخلی گوشی می‌تواند سودمند باشد.

 

درج یک نظر