فایرفاکس ۴ بتا برای آندروید؛ کوچک‌تر و سریع‌تر

طبق اعلام وبلاگ رسمی موزیلا، دومین نسخه آزمایشی فایرفاکس ۴ مخصوص آندروید، در اختیار عموم قرار گرفت که نسبت به نسخه ابتدایی بسیار بهبود یافته است. اول از همه حجم کوچک‌تر آن و اشغال فضای کم‌تر است که می‌تواند ویژگی برجسته‌ای برای تمام اسمارت‌فون‌های آندرویدی باشد. این نسخه پس از نصب ۱۷ مگابایت را اشغال می‌کند در صورتی که نسخه ابتدایی ۴۳ مگابایت از فضا را اشغال می‌کرد (یعنی یک سوم کل فضایی که گوشی‌های آندرویدی برای اپلیکیشن‌ها در اختیار گذاشته‌اند!) و این یعنی اگر شما در حال حاضر از این نسخه استفاده می‌کنید مجبور خواهید بود که آن را حذف کرده و با نصب نسخه جدید فضای قابل توجهی را آزاد کنید.

از دیگر ویژگی‌های این نسخه پوسته جدید، به اشتراک گذاشتن لینک‌ها از طریق Site Menu و قابلیت بازگرداندن یک تب بسته شده است. هم‌چنین زوم کردن بسیار سریع‌تر شده و زمان بارگذاری صفحات وب کاهش یافته است. موزیلا ادعا کرده است که نسخه آزمایشی دوم فایرفاکس بر روی آندروید ۲.۲ در محک SunSpider JavaScript، حدود ۲۵ درصد سریع‌تر از مرورگر موجود است.

دکمه‌ی Feedback اضافه شده به کنترل پنل این مرورگر، به شما اجازه می‌دهد که بسیار سریع، نظرات خود را بیان کنید و گزارش کرش‌ نیز بسیار آسان‌تر شده است.

نسخه بعدی این مرورگر کارایی‌ها و بهبودیت‌های بیشتری خواهد داشت که از جمله ‌آن‌ها پشتیبانی از پخش ویدئوهای HTML5 خواهد بود.

دریافت فایرفاکس ۴ بتا ۲ مخصوص آندروید

درج یک نظر