بینگ، موتوری جدید از مایکروسافت

بینگ (Bing.com) موتور جستجوی جدید شرکت مایکروسافت اول ژوئن برای عموم باز شد. اما واقعاً این بینگ چیست؟ چهبینگ

تفاوت‌هایی با دیگر موتور جستجوی مایکروسافت لایو (live.com) دارد؟ در نخستین بررسی‌های که سایت لایف هکر انجام داده است مواردی را به شرح زیر ارائه کرده است:

۱- پیش نمایش ویدئویی: این ویژگی نخستین مزیتی است که گزارش شده است. این امکان برای دیدن ویدئو های سایت هولو (Hulu.com) که فقط در ایالات متحده سرویس دهی دارد نیز فعال است بدین ترتیب که امکان دیدن ویدئو های سایت هولو برای بازدیدکنندگان بین المللی وجود دارد.

۲- طبقه بندی جستجوها: این امکان، به کاربر علاوه بر نتایج جستجو، نتایج جستجو را در گروه‌بندی های مختلف ارائه می‌کند که می‌تواند جستجو را ساده‌تر و عمیق‌تر نماید.

۳- ارائه نتایج جستجو در میان خوراک های سایت‌ها (Feed RSS)

4- ارائه نتایجی دقیق‌تر و هوشمندانه‌تر در میان فروشگاه‌های آنلاین

۵- مهمترین نکته‌ای که اکثر سایتها و وبلاگهای IT به اون اشاره دارند زیبایی این موتور و تصاویری که در صفحه اول این موتور ارائه شده است متفق القول هستند.

۶- و در انتها، نکته‌ای که جالب توجه است تفاوت جستجو ها در کشور های مختلف است.

اگر به موارد بالا توجه بکنید می توانید همان گونه که technologizer.com گفته بینگ (Bing.com) می‌تواند بر اساس نظریه استیو بالمر مدیر عامل مایکروسافت باشد که:

رهبری بازار در موتورهای  جستجو می‌تواند با ارئه و کمک به استفاده کننده‌گان از موتورهای جستجو با ارارائه دقیق‌تر در اطلاعات جستحو در :خرید کردن، برنامه ریزی سفر، تحقیقات در امور سلامتی و یافتن تجارت‌های محلی بدست بیاید.

اگر شما خواننده مجله پریانا در صورتی که امکانات جدیدی در این موتور جستجو دیدید که در این لیست موجود نبود برای ما بنویسید.

پی‌نوشت: کسانی که علاقه مند هستند نتایج جستجو در دو سایت بینگ و گوگل را مقایسه کنند میتوانند از این آدرس استفاده کنند.

۱۰ نظر برای ”بینگ، موتوری جدید از مایکروسافت“

 1. موتور جالبیه ولی اگه یکم باهاش کار کنید متوجه میشید که واقعاً گوگل فرق بسیار زیادی با این موتور جستجوی مایکروسافت دارد و راحتی که گوگل داره بینگ نداره. در ضمن گوگل هم قرار هست الگوریتم موتور جستجوی خودشو تا حدودی تغییر بده….

  ممنون بابت مطلب مفیدتون

 2. به نظر من بیشتر رابط گرافیکی زیبایی داره.همین

 3. امیر صفری می‌گه:

  با تمام دوستانی که همیشه مخالف خدمات مایکروسافت بویژه برای ما ایرانیها که یک دلار بابت هیچ کدام هزینه نمی دهیم من فقط از خدمات این شرکت عظیم استفاده میکنم.امسال فقط سال موفقیت مایکروسافت است مثلا bing و ویندوز ۷ و کنسول بازیایکس باکس ۳۶۰ و …

 4. [...] آشنایی با بینگ این مطلب را بخوانید – بینگ با ایده جدیدی پا به عرصه رقابت با [...]

 5. [...] یک ماه از معرفی موتور جستجوی جدید مایکروسافت با نام بینگ می گذرد و در این مدت بیشتر افراد بر این عقیده بودند که [...]

 6. [...] یک ماه از معرفی موتور جستجوی جدید مایکروسافت با نام بینگ می گذرد و در این مدت بیشتر افراد بر این عقیده بودند که [...]

 7. سعید می‌گه:

  اگه یه کم منصف باشیم و این قد نسبت به گوگل جانبدارانه برخورد نکنیم باید گفت بینگ عصر جدیدی از جستجو گر ها را نوید میدهد. شما برای ارائه یک جستجوگر جدید چه ایده نویی در ذهن می توانید پرورش دهید. بینگ یعنی نبوغ و خلاقیت

 8. [...] که مایکروسافت موتور جستجوی جدید خود به نام بینگ را راه‌اندازی کرد، منتقدان دنیای اینترنت برای تحلیل [...]

 9. سروش می‌گه:

  گر صبر کنید مایکروسافت ز قوره حلوا سازد..
  مایکروسافت این موتور جستجو رو فقط برای پیاده سازی یکی دیگه از مدل های کسب درآمدش ارائه کرده و طولی نمیکشه که تبدیل به غولی درآمد ساز در زمینه جستجو می شه.
  گوگل هم از اول گوگل به دنیا نیومد. یه روزی کمتر از Bing بود.

 10. [...] که مایکروسافت موتور جستجوی جدید خود به نام بینگ را راه‌اندازی کرد، منتقدان دنیای اینترنت برای تحلیل [...]

درج یک نظر